Zabalganako jaiak 2013

Hona hemen partaide izan garen Zabalganako Jai Batzordeak antolatutako jaien kartel orokorrak eta egitaraua oso-osorik:2013-06-30 21.58.21

2013-06-24 15.01.22OSTEGUNA 18

18:30 etan Patinaje tailerra familian PKnKren eskutik (Gaubela Patinatzaile Elkartea laguntzaile) (Labastida plazan)
19:00 etan: Pintxo-potea.
19:30 etan: BATUKADA auzoko kaleetan zehar.
20:00 etan: DURUNDATU afrikar perkusio taldea (Jai gunean).
Barraketan prezio herrikoiak.

OSTIRALA 19

19:00 etan: Jaien hasiera. Txupinazoa TXALAMAKOrekin eta GARGANTUA.
19:30 etan: Perkusio emanaldia TXALAMAKOren eskutik (Labastida Plazan).
19:30 etan: Musika animazioa auzoko kaleetan zehar buruhandi eta txistulariekin.
20:30 etan: OLIVER MAGIC SHOW “Liburu magikoa” (Labastida Plazan).
22:30 etan: OLIVIADELOSNEWTON DJ SET Oion Kalean 14, Om Café Club-ak babestua eta antolatua.
23:00 etan: Su artifizialak (jai gunearen ondoan, Zuazo de Vitoria kalean) eta TRIKIDANTZ TALDEArekin berbena.

LARUNBATA 20

Egun osoan zehar Eskibel pasealekuan:
11:30 etan: Umeentzako puzgarriak, Artisau merkatua eta kolektiboen ordezkaritza.
11:30 etan: Musika animazioa KILKIR TXARANGAren eskutik.
11:30 etan: Umeentzako tailerrak.
11:30 etan: ARTISAUEN eskutik txokolatada.
12:30 etan: Umentzako Herri Kirolak.
13:30 etan: Apar festa.
16:00 etatik aurrera: Scooter Freestyle erakusketa eta lehiaketa Scooterxtreme-en eskutik. (Auzoko Skate pistan)
17:00 etan: Aupegi margoketak (Eskibel pasalekuan).
17:00 etan: Buruhandiak trikiekin
17:00 etan: Magia tailerra MARIMBO-MARIMBA-ren eskutik (Eskibel pasealekua).
18:00 etan: Euskal Herriko Sega txapelketaren Finala(gizoneskoak),Zabalganako basoan Zuazorako bidean.
18:00 etan: Tailerra “Tu nombre en acuarela, hagamos un cuadro personalizado” CENTRO ZABALDU-k antolatua (Gurutze Gorria pasalekuan).
18:00 etan: Hegazti Harraparien eraskustaldia Araba Green Falcons-en eskutik Nazio Batuen Hiribidea 23, Café Vitae-k babestua eta antolatua.
19:00 etan: TONI LA SAL “Ipuin lapurra” txontxongiloak (Labastida Plazan).
20:00 etan: SOUL FLAVAS Break-dance erakustaldia (Labastida plazan).
21:30 etan: Kontzertuak: CANTECA DE MACAO + EMON + HARRESIAN ZULO + BURKINA FASO + TIRIKI & TRAUN DJ-ak (Jai gunean).
22:30 etan: LA TXUSMA DJ SET Oion Kalean 14, Om Café Club-ak babestua eta antolatua.

IGANDEA 21

10:30 etan: Txakur erakusketa ZURBANO-ren eskutik (Zabalgana basoko sarreran).
11:30 etan: Aerobic eta Batuka (Labastida plazan).
12:00 etan: Umeentzako jolasa: Altxorraren bila.
12:30 etan: Ibilgailu klasikoen erakusketa OHIKO CLUB-aren eskutik (Labastida plazan).
13:00 etan Bertso Saioa: Ruben Sanchez, Manex Agirre, Iñaki Viñaspre eta Izar Mendiguren (Jai gunean).
13:00 etan: Vermouth LADONNAMUSIC DJ SET Oion Kalean 14, Om Café Club babestua eta antolatua.

17:30 etan: Karate emanaldia (Labastida plazan).
18:30 etan: IRRIEN LAGUNAK Pailazoen emanaldia (Jai gunean)
19:30 etan: Dantza Plaza.(Jai gunean).
20:30 etan: Zabalgana Batuz-en brindisa
21:00 etan: Jai amaierako traka.

Kategoria: Sailkatugabeak. Gorde lotura.

Utzi erantzuna

Zure e-posta helbidea ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

*